Vi virker i virkeligheden

Socialsquare bliver en del af Reload

Vores løsninger skal ikke bare virke. De skal virke i virkeligheden: Løse de rigtige problemer på den rigtige måde - for dig, for din forretning og for dine kunder.

For at blive endnu bedre til det bliver konsulenthuset Socialsquare, der gennem mere end 10 år har været frontløbere inden for digital transformation, en del af Reload. Vores dygtige, nye kollegaer giver os flere kræfter til værdiskabende rådgivning, samtidig med at de styrker bredden i vores faglighed.

Reload er kendt for at være et af de mest erfarne Drupal-udviklingshuse i verden, men arbejder i dag fokuseret med teknologi i langt bredere forstand. Med nye kompetencer ombord kan vi i endnu højere grad end hidtil sikre, at vores løsninger ikke bare fungerer optimalt - men løser de rigtige problemer for vores kunder.

Socialsquare er eksperter i digital transformation, strategi og produktudvikling. Som en del af Reload får vi endnu bedre mulighed for at sikre, at strategisk arbejde og eksekvering hænger tæt sammen. Fra den første idé om en ny forretningsmodel til den kontinuerlige forbedring af en færdig løsning.

Det bli'r fedt!

Strategi og teknologi er hinandens forudsætning

Strategi uden teknologi hører fortiden til. Og teknologi uden strategi er spild af tid og penge. Reload og Socialsquare går sammen, fordi vi i begge virksomheder ved, at strategi og teknologi ikke er hinandens modsætning - men hinandens forudsætning.

Skal denne indlysende sandhed også virke i virkeligheden, kræver det, at vi arbejder agilt fra den første idé om en ny forretningsmodel til den kontinuerlige forbedring af en færdig løsning. For når vi kigger på noget konkret, kommer alle perspektiver i spil, og vi bliver alle sammen klogere.

Virksomheden fortsætter under navnet Reload. Martin og Magnus indtræder begge som partnere og rådgivere i Reload, og alle projekter fortsætter som aftalt - nu blot med flere kræfter og endnu større ambitioner fra vores side.

Sammen er vi nye - Vores bagkatalog er solidt

Samvirke

Ingeniørforeningen

Dansk Journalistforbund

Danmarks Radio

Det Danske Spejderkorps

COOP

TV2

Gyldendal

djøf

DAC

Københavns Kommune

Læger uden grænser

Mellemfokeligt samvirke

N

Unicef

Novasol

Aarhus Kommune

Det Kgl. Bibliotek

Strategi skal ikke tænkes, det skal bygges

Få syv redskaber der gør din digitale transformation til virkelighed.

Adresse

Suomisvej 2, 2. sal
DK-1927 Frederiksberg
CVR nr: 31768500

Adm. direktør, Partner

Rasmus

rasmus@reload.dk

30224545

Teknisk direktør, Partner

Kasper

kasper@reload.dk

29725957

Rådgiver, Partner

Martin

martin@reload.dk

31191769

Rådgiver, Partner

Magnus

magnus@reload.dk

26800388

Office Manager

Camilla

ce@reload.dk

61664826

Projektleder, Partner

Alice

alice@reload.dk

27599353

Projektleder

Preben

preben@reload.dk

25946844

Teknisk projektleder

Michael

michael@reload.dk

61773010

Kommunikations-ansvarlig

Zaida

zaida@reload.dk

60103508

Udvikler, Partner

Mads

mads@reload.dk

29841615

Udvikler

Simon

simon@reload.dk

53631219

Udvikler

Carsten

carsten@reload.dk

93907657

Udvikler

Thomas

fini@reload.dk

20672954

Udvikler, Partner

Arne

arne@reload.dk

21650113

Udvikler

Achton

achton@reload.dk

40989808

Udvikler

Benjamin

benjamin@reload.dk

22829529

Projektleder

Christina

christina@reload.dk

25944009

Udvikler

Mathias

mathias@reload.dk

22317464

Office Assistant

Boline

boline@reload.dk

71990555

Udvikler

Viktor

viktor@reload.dk

28786135